Mycie i czyszczenie dachów

 

Zazwyczaj każdy dba o to, aby to wnętrze domu było schludne i czyste. Zwraca się uwagę na to, aby trawa na podwórku była skoszona, a kwiaty pięknie kwitły. Nie można jednak zapominać o wyglądzie zewnętrznym samego budynku jednorodzinnego. O ile elewację można odmalować w przypadku zniszczeń czy nawet samemu ją wyczyścić, o tyle w przypadku pokrycia domu sprawa jest już bardziej skomplikowana. Do mycia dachu z różnego rodzaju zabrudzeń należy wezwać firmę, która na co dzień zajmuje się tego typu zadaniami, chociażby Winner Plus.

Mycie dachów i elewacji

Wszystkie dachy narażone są na działanie promieni słonecznych, różnego rodzaju opady atmosferyczne czy nawet rozwój mchu i glonów. Choć nie widać tego z dołu, to zmieniając perspektywę może okazać się, że pomoc profesjonalistów jest niezbędna. Przede wszystkim niezwykle istotną informacją jest to, z jakiego materiału wykonany został dach oraz ile lat minęło od jego montażu.

W przypadku betonu, ceramiki, blachy czy blacho dachówki postępujemy w podobny sposób:

  • Najpierw myjemy wodą pod ciśnieniem całą powierzchnię.
  • Następnie nakładamy aktywną pianę, która ma pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń.
  • W ostatnim kroku zmywamy ją gorącym strumieniem wody.

Jeśli pokrycie jest z gniotu bitumicznego nie wykorzystujemy myjek wysokociśnieniowych. Wybieramy maszyny niskociśnieniowe i dobieramy do tego bezpieczny dla środowiska środek chemiczny.

Co więcej, zwracamy szczególną uwagę na powierzchnię wokół kominów oraz na rynny, aby nie dochodziło do ich zapchania.

Czyszczenie dachówki – co ile lat należy je wykonywać?

Regularność mycia pokrycia jest uzależniona od wielu czynników. Należy przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt czy dom znajduje się w zacienionym miejscu, czy też nie. Jeśli tak, to czyszczenie powinno odbywać się co około 3-4 lata. To samo tyczy się budynków w pobliżu drzew czy lasów, ze względu na spadające liście lub gałęzie. Należy również pamiętać, aby raz do roku sprawdzić stan pokrycia. Pozwoli to wyeliminować ewentualne nieszczelności czy inne problemy.

Zachęcamy do skorzystania z usług firmy Winner Plus, która profesjonalnie zajmie się czyszczeniem dachów i elewacji!